Najlacnejšie povinné zmluvné poistenie pre vaše auto.

Ceny PZP porovnáte za 2 minúty

Stačí zaplatiť a môžete jazdiť

Ihneď si môžete vytlačiť zelenú kartu a zmluvu

Ušetríte na PZP čas aj peniaze!

Porovnajte ponuky partnerských poisťovní, ktoré ponúkajú povinné zmluvné poistenie a vyberte si tú najlacnejšiu a najvýhodnejšiu presne podľa vašich potrieb.

Pri každej kalkulácií PZP zohľadňujeme množstvo údajov, výhod a bonusov a pripravíme vám najvýhodnejšiu ponuku presne na mieru.

Ako uzatvoriť povinné zmluvné poistenie?

Do kalkulačky PZP zadáte základné údaje o vozidle.
Po zobrazení porovnania cien PZP si vyberiete poisťovňu.
Zadáte osobné údaje potrebné pre uzatvorenie zmluvy.
Potvrdíte vložené údaje a vytlačíte si zmluvu a zelenú kartu.
Uhradíte poistné a môžete jazdiť.
Po uhradení poistného vám originálne dokumenty prídu poštou.

Informácie o povinnom zmluvnom poistení

Prečo potrebujete mať uzatvorené povinné zmluvné poistenie vozidla?

Každý držiteľ motorového vozidla má povinnosť uzatvoriť PZP, resp. povinné zmluvné poistenie, ktoré kryje škody spôsobené vodičom vozidla na živote, zdraví alebo majetku iných.

Poistené musia byť aj vozidlá, ktoré nie sú používané. Ak je vozidlo zapísané v evidencii vozidiel a nemá povinné zmluvné poistenie, hrozí držiteľovi vozidla pokuta zo strany správneho orgánu!

Poistenie online

Najvýhodnejší spôsob ako uzatvoriť povinné zmluvné poistenie je poistiť sa cez internet.

V pohodlí domova vám naša kalkulačka vypracuje porovnanie ponúk PZP partnerských poisťovní. Na základe ktorého si vyberiete to najlacnejšie a najvýhodnejšie povinné zmluvné poistenie a v priebehu pár minút sa poistíte.

Platnosť poistenia

Poistenie nadobúda platnosť v daný deň, v ktorom si osoba uzatvárajúca zákonnú poistku vyberie. Zákonná poistka má poistné obdobie jeden rok a uzatvára sa na obdobie jedného roku.

Potvrdenie o uzatvorení poistenia

Ako potvrdenie o uzavretí PZP sa vydáva zelená karta. Zelená karta platí na území Slovenskej republiky aj v zahraničí a ako doklad ju je možné použiť na dopravnom inšpektoráte pri prihlásení vozidla do evidencia, ale aj pri cestnej kontrole.

Ak si vozidlo poistíte cez Rýchlepoistenie.sk, máte potvrdenia o poistení okamžite k dispozícii po zadaní údajov do poistnej zmluvy.

Výpoveď a zmena poisťovne PZP

Ľudia sa často pýtajú, či je možné poisťovňu vymeniť za výhodnejšiu alebo zákonnú poistku vypovedať. Áno, je to možné a v Rýchlepoistenie.sk Vám s tým radi pomôžeme. Netreba zabúdať, že poisťovňu je možné zmeniť len raz ročne, vždy k výročnému dňu poistenia s tým, že najneskôr 6 týždňov pred výročným dňom PZP musí mať poisťovňa Vašu výpoveď k dispozícii.

Akciové sadzby poistenia PZP - porovnanie

Najoptimálnejšie je v prípade PZP porovnanie ponúk viacerých poisťovní.

Ponúkame Vám nové a ešte výhodnejšie akciové ceny povinného poistenia PZP. Pri poistení cez internet oproti bežným sadzobníkovým cenám ušetríte ešte viac ako by ste poistenie uzatvorili v kamennej pobočke poisťovne.

Presvedčte sa, že PZP porovnanie môže pre vás priniesť značnú úsporu na PZP. Sami zistíte, že porovnaním na povinnom zmluvnom poistení môžete ušetriť v priemere 50 Eur voči vášmu predchádzajúcemu PZP.

Novinky v povinnom zmluvnom poistení

Povinné zmluvné poistenie - produkty poisťovní

Aby sme vám vedeli poskytnúť to najvýhodnejšie PZP, je nevyhnutné porovnať ponuky viacerých poisťovní. Na základe našej pravidelnej spolupráce s viacerými poisťovňami vám ponúkame aktuálny prehľad ponúk PZP poisťovní:

Allianz - Slovenská poisťovňa
PZP Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s.

Povinné zmluvné poistenie zodpovednosti za škodu spôsobenú prevádzkou motorového vozidla ponúka Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. s limitom poistného plnenia 5 mil. EUR/ 1 tis. EUR. Jedine Allianz umožňuje klientom znížiť si cenu PZP voľbou spoluúčasti.

AXA poisťovna, člen UNIQA Insurance Group
AXA poisťovna, člen UNIQA Insurance Group

AXA ponúka jeden z najvyšších limitov poistného krytia pre povinné zmluvné poistenia - 5 mil. EUR / 2,5 mil. EUR. Navyše k povinnému zmluvnému poisteniu ponúka jedny z najrozsiahlejších asistenčných služieb na trhu. Klientom umožňuje prístup k zmluve PZP on-line cez internet.

Generali poisťovňa
PZP Generali Poisťovňa, a.s.

Generali vo svojom produkte PZP ponúka vysoké limity krytia 6 mil. eur / 6. mil eur bez príplatku a úrazové poistenie, alebo stret so zverou, alebo poistenie výtlku v cene poistného.

Groupama Garancia poisťovňa
PZP Groupama Garancia poisťovňa, a.s.

Poistné krytie je na úrovni 5 mil. EUR / 1 mil. EUR. Poisťovňa stanovuje cenu a segmentuje klientov na základe bydliska, štandardných údajov o motore a ako jediná poisťovňa poskytuje zľavu na PZP autám s benzínovým motorom.

KOMUNÁLNA poisťovňa
PZP Komunálna poisťovňa, a.s., Vienna Insurance Group

Povinné zmluvné poistenie v Komunálnej poisťovni má limity krytia na úrovni 5 mil. EUR / 1 mil. EUR (PZP Garant plus), alebo na úrovni 5 mil. EUR / 2 mil. EUR (PZP Eurogrant plus). Poisťovňa k povinnému zmluvnému poisteniu ponúka bezplatne úrazové poistenie posádky a poistenie vozidla proti živlom na základe verejného prísľubu vydaného v danom roku.

KOOPERATIVA poisťovňa
PZP Kooperativa poisťovňa, a.s., Vienna Insurance Group

Poistné krytie v poisťovni Kooperativa je na úrovni 5 mil. EUR / 1 mil. EUR pre produkt PZP Partner a na úrovni 5. mil. EUR / 2. mil. EUR pre produtk PZP Europartner. Poisťovňa k povinnému zmluvnému poisteniu ponúka bezplatne úrazové poistenie posádky a poistenie vozidla proti živlom na základe verejného prísľubu vydaného v danom roku.

Union poisťovňa
PZP Union poisťovňa, a.s.

Union ponúka povinné zmluvné poistenie v troch moduloch krytia. Základný zákonný limit plnenia pre PZP spĺňa produkt PZP Mini s limitom 5 mil. EUR / 1 mil. EUR, ktorý ponúka bez asistenčných služieb. Modul krytia PZP Optimum s asistenčnými službami prináša krytie s limitmi 5 mil. EUR / 3 mil. Modul krytia PZP Excellent s najširším rozsahom asistenčných služieb obsahuje najširšie krytie na slovenskom trhu 5 mil. EUR / 5 mil. EUR.

UNIQA poisťovňa
PZP Uniqa poisťovňa, a.s.

Povinné zmluvné poistenie s limitmi 5 mil. EUR / 1 mil. EUR.

Wüstenrot poisťovňa
PZP Wüstenrot poisťovňa, a.s.

Poisťovňa ponúka produkt PZP s limitmi 5 mil. EUR / 1 mil. EUR.

Uzatvorte si poistenie on-line