Ceny PZP medziročne klesajú

Medián ceny povinného zmluvného poistenia u klientov online poistenia spoločnosti Epojisteni.cz s.r.o. v druhom kvartáli medziročne klesol takmer o 7 eur.

Medziročný pokles cien povinného zmluvného poistenia v období 2Q/2012 a 2Q/2013 nasleduje dlhodobý trend zapríčinený vyostreným konkurenčným bojom poisťovní o klienta, do ktorého tento rok vstúpila aj poisťovňa Astra.

"Vstup každého nového hráča má za následok nižšie ceny poistenia pre klientov. Povinné zmluvné poistenie je cenovo najsenzitívnejším poistným produktom a zákonite vstup nového hráča musí znamenať zníženie cenovej hladiny pri PZP" hovorí Marek Čóka

Medián ceny povinného zmluvného poistenia podľa portálu Rýchlepoistenie.sk je v druhom kvartáli na úrovni 99 eur. V rovnakom období minulého roku bol medián na úrovni 105.55 eur.

Rýchlepoistenie odporúča klientom každoročné porovnanie cien PZP. "Okrem rozdielov medzi jednotlivými poisťovňami nemusia byť zanedbateľné ani medziročné posuny cien v jednotlivých kategóriách vozidiel. Klient môže porovnať cenovú ponuku svojej poisťovne, ktorú mu musí písomne oznámiť najneskôr 10 týždňov pred koncom poistného obdobia s ostatnými poisťovňami už za pár minút prostredníctvom kalkulačky PZP portálu Rýchlepoistenie.sk. Tento rok sa to oplatí ešte viac, nakoľko poisťovniam pribudla konkurencia" dodáva Marek Čóka.

Viac informácií

Epojisteni.cz s.r.o. je dynamická maklérska spoločnosť, prevádzkujúca rovnomenný portál pre on-line poistenie www.rychlepoistenie.sk, ktorú založili ľudia s dlhodobými skúsenosťami vo vrcholových obchodných pozíciách rôznych finančných spoločností. Poskytuje tisíckam klientov prvotriedny servis v oblasti správy poistných zmlúv a asistencií pri poistných udalostiach. V branži patrí vďaka unikátnym sofistikovaným IT riešeniam medzi technologických lídrov. Je členom medzinárodnej poisťovacej skupiny a partnerom všetkých poisťovní pôsobiacich na našom trhu.

Filozofia spoločnosti spočíva v efektívnej kombinácií moderných metód on-line poistenia, vysokej úrovne zákazníckeho servisu tradičnej maklérskej spoločnosti a sviežej pro-zákaznícky orientovanej firemnej kultúry ľudí, ktorí milujú svoju prácu.

Uzatvorte si poistenie on-line