Ušetrite na PZP! Aké zľavy a bonusy môžete získať?

Je odvekým snažením človeka šetriť. Dá sa to aj pri povinnom zmluvnom poistení. Poisťovne totiž ponúkajú radu bonusov a zliav. V tomto článku si ukážeme, aké možnosti núkajú svojim zákazníkom.

Zľava za bezškodový priebeh
Zľavou za bezškodový prieneh poisťovna odmeňuje vzorných vodičov. Spravidla vodiči, ktorí nespôsobujú dopravné nehody, patria medzi menej rizikových. A si to poisťovne cenia. Platí, že čím dlhšie obdobie vodič jazdí bez nehody, tým nižšie poistné môže získať. Preto sa oplatí byť za volantom zodpovedný, keďže jazda bez nehody vám dokáže znížiť cenu PZP až o niekoľko percent.

Avšak v súvislosti s bonusovými zľavami musíme upozorniť aj na malusový systém. Malus je vo svojej podstate opakom bonusu. V praxi to znamená, že vďaka bonusovému systému ste odmenení za bezškodovosť, ale zároveň, ak nehody spôsobujete, budete platiť za PZP viac. Ide v podstate o penalizáciu na základe častejšej škodovosti vodiča. To však neznamená, že vás jedna poistná udalosť pripraví o existujúci bonus na poistnom. Poisťovňa za každú nehodu odpočíta určitý počet mesiacov (závisí od poisťovne) z celkového počtu mesiacov, za ktoré ste nehodu nespôsobili. Ak napríklad jazdíte štyri roky bez škody a spôsobíte poistnú udalosť, poisťovňa vám z týchto štyroch rokov odčíta niekoľko mesiacov.

Takto nastavený systém sa snaží podnecovať vodičov k vzornej a zodpovednej jazde a obmedziť vznik poistných udalostí a dopravných nehôd.

Iné zľavy
Poisťovne často ponúkajú aj iné zľavy. Výslednú cenu vám napríklad môže znížiť to, ak v aute vozíte dieťa. Existuje totiž predpoklad, že s dieťaťom v aute bude vodič opatrnejší a menej náchylný spôsobiť poistnú udalosť. A to, samozrejme, poisťovne radi odmeňujú. Ďalej môžete ušetriť niekoľko percent aj na tom, ak sa rozhodnete pre ročnú platbu poistného namiesto kratších časových úsekov. Cena je často nižšia aj vtedy, ak sa rozhodnete s poisťovňou uzavrieť viacero zmlúv. Ako príklad je možné uviesť uzatvorenie povinného zmluvného a zároveň havarijného poistenia.

O takéto zľavy a bonusy sa však príliš starať nemusíte, ak využijete naše poistenie online. Naša kalkulačka totiž väčšinu z nich berie do úvahy. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte a kontaktujte nás. Pomôžeme veľmi radi.

Uzatvorte si poistenie on-line