Poistenia, ktoré ocení každý lyžiar!

Balík zimných rukavíc, ochrannej prilby a chráničov na telo nemusíte lyžiarom vystačiť. Pre ochranu svojho zdravia a majetku treba prirodzene spraviť maximum, ale každý vie, že aj to môže byť málo. Preto je lepšie pred tým, ako vyrazíte zlyžovať zjazdovky odškrtnúť aj pár poistení, na ktoré by mal každý lyžiar myslieť dopredu.

Havarijné poistenie

Výhodou je, že havarijné poistenie kryje aj škody na aute, ktoré môžu nastať napriek tomu, že ste ukážkovým šoférom. Je extrémne jednoduché dostať kamienkom do čelného sklam ktoré pukne. Táto nehodu prefinancuje v niektorých prípadoch aj povinné zmluvné poistenie, ale v prípade havarijného je to bez starostí. Rovnako ako kolízie so snehovým závejom, poškriabanie laku o ľad, alebo jednoducho fakt, že vám niekto na zamrznutom parkovisku jemne ťukne karosériu. O živelných katastrofách nehovoriac. Riziko poškodenia vozidla sa počas zimy výrazne zvyšuje. .

Úrazové poistenie

Ani dobrý lyžiari nemajú istotu, že prejdú zjazdovku bez úrazu. Riziko sa zvyšuje, ak ste lyžiarom v zábehu, alebo príležitostným športovcov. Úrazové poistenie vás síce od nehody neuchráni, ale poskytne finančné krytie vašej rodine, ak by bol úraz fatálny, môžete si poistiť trvalé následky, denné odškodné počas pobytu v nemocnici, všetky náklady spojené s úrazom aj bolestné. .

Cestovné poistenie

V ňom máte možnosť poistiť sa nielen na liečbu v zahraničí pri jazde na Alpských ľadovcoch, ale aj pripoistenie batožiny. To dokáže v mnohých prípadoch zmierniť bolesť z odcudzeného majetku. Ak cestujete mimo republiku, práve cestovné poistenie by malo byť nutnou výbavou. Rieši aj také dôležité veci ako je prevoz domov, či dokonca hradí cestu príbuzného za vami aj do nemocnice za hranicami. Záleží od krytia, ale na cestovnom poistení nie je dobré šetriť. Jeho výhodou je, že sa obvykle uzatvára len na pár dní, výška poistného je skutočne mizivá v porovnaní s tým, čo všetko preplatí. .

Poistenie lyžiarskeho výstroja

Niektoré poisťovne kryjú krádež lyží v rámci cestovného poistenia, iné majú na to špeciálny produkt. Vždy si preto pred lyžovačkou overte tento fakt. Aj to, aké musí spĺňať kritériá na zabezpečenie. Niektoré poistky kryjú len zmiznutie lyží uzamknutých v špeciálnej truhle na aute, ak ich necháte na záhradke, krytie sa na ne nevzťahuje. .

Zodpovednosť za škodu

Tento druh poistenia sa nazýva poistenie občianskej zodpovednosti a kryje nielen to, či vytopíte suseda počas vašej neprítomnosti, ale aj to, ak niekomu spôsobíte škodu, či úraz napríklad na svahu. Vymáhanie bolestného a odškodného býva poriadne finančné náročne a preto sa vystaviť riziku pri kolektívnom športovaní bez poistenia, môže poriadne otriasť vašimi finančnými istotami. .

Uzatvorte si poistenie on-line