Idete lyžovať do zahraničia? Nezabudnite si poistiť batožinu!

Lyžiarska sezóna je v plnom prúde. Ste aj Vy fanúšikom tohto tradičného zimného športu? Chystáte sa za ním vycestovať za naše hranice? Alebo idete do inej krajiny kvôli niečomu inému? Tak potom budú pre Vás nasledujúce riadky užitočné. Dobre sa usaďte a venujte nám pár minút svojho času :)

Mnoho ľudí myslí na cestovné poistenie. To je len dobre, nakoľko Vás ochráni pri najrôznejších situáciách. Často sa však zabudne, že necestujeme sami. Cestuje s nami aj naša batožina. A poistiť tú si už často zabudneme. Na čo je poistenie batožiny dobré?

Takéto poistenie Vám v prípade krádeže zabezpečí finančnú náhradu. Poistnou udalosťou v tomto prípade je, ak Vám majetok bol v dôsledku krádeže nielen odcudzený, ale aj zničený alebo inak poškodený. Poistenie Vás ochráni aj vtedy, ak Vaše veci boli zničené živelnou udalosťou, ako napríklad požiarom. Samostatne stoja osobné doklady ako vodičský preukaz alebo cestovné doklady. Vtedy Vám poisťovňa uhradí zadováženie náhradných dokladov v zahraničí, ak tie svoje stratíte, zničíte alebo Vám boli ukradnuté.

Na čo sa poistenie batožiny vzťahuje? Poisťovne uvádzajú, že ide o veci osobnej potreby obvyklé pre účel cesty. Čiže rôzne oblečenie, kufre, osobné potreby a iné veci, ktoré si bežne vezmete napr. na tú spomínanú lyžovačku. Poistenie sa vzťahuje aj na veci, ktoré ste si v zahraničí kúpili.

Nezabudnite, že v prípade odcudzenia batožiny musíte poisťovni predložiť potrebné doklady. Potrebujete dokumenty, ktoré hovoria o nadobúdacej cene ukradnutých vecí a aj dátume, kedy ste ich zakúpili. V prípade krádeže ste navyše povinný túto skutočnosť oznámiť na miestnej polícii a poskytnúť poisťovni kópiu policajného záznamu.

Ale pozor, nie všetko a vždy poisťovne preplácajú. Každá má vo svojich podmienkach zreteľne uvedené, kedy sa na batožinu poistenie nevzťahuje. O čo ide? Napríklad, ak Vám ukradnú niečo zo stanu či prívesu. Poistné tiež nevyplatia, ak sa dokáže, že škoda bola spôsobená úmyselne na podnet poisteného. Poisťovne sa tak snažia chrániť proti rôznym špekulantom a podvodníkom. O právo na odškodnenie prídete aj vtedy, ak vám Vaše veci ukradol rodinný príslušník alebo ak o majetok prídete v dôsledku hrubej nedbanlivosti (napr. zabudnete kufor na preplnenom námestí).

Potrebujete poradiť? Ak máte akúkoľvek otázku, neváhajte nás kontaktovať. Naši špecialisti budú viac než radi, ak Vám budú vedieť pomôcť.

Uzatvorte si poistenie on-line