Výhody online poistenia!

Online nákupy a platby sú čoraz rozšírenejšie. Medzi ich hlavné výhody patrí pohodlie nákupu a často aj nižšia cena. Pri online poistení sa k predaju prirátavajú aj ďalšie výhody.

Papier už netreba

Pre mnoho ľudí je potreba fyzického podpísania zmluvy stále jedným z dôvodov, prečo nevyužívajú online poistenie. Lenže tak, ako aj papierové peniaze prešli do online prostredia, rovnaké je to aj s poistnými zmluvami. Celý proces uzatvárania zmlúv prebieha elektronickou formou. Preto nie je potrebné nič vypisovať ani vypĺňať perom. Navyše všetky dokumenty vám následne budú doručené e-mailom, alebo aj poštou.

Rýchlosť

Absolútnou výhodou poistenia online je, že ho máte do pár sekúnd uzatvorené a platné. To je výhodné najmä v prípade uzatvorenia cestovného poistenia, alebo poistenia do hôr. Poistiť sa navyše dá 24 hodín denne, sedem dní v týždni a nepotrebujete čakať na otvorenie pobočky. Tým šetrí enormne váš čas.

Okamžite platné poistenie

Ak hovoríme o rýchlosti, tak výhodou je aj okamžitá platnosť, prípadne platnosť od dňa ktorý si určíte. Platbu môžete realizovať obvykle platobnou kartou, alebo prevodom na účet. Aktuálnosť oceníte napríklad pri uzatváraní poistenia počas víkendu, ak plánujete vyraziť na hory.

Dostanete najvýhodnejšie poistenie

Na internete máte možnosť okamžite si prepočítať najvýhodnejšie dostupné poistenie na trhu z viacerých poisťovní. Algoritmus podľa vašich parametrov nájde najvýhodnejšiu cenu. Navyše niektoré poisťovne pri podpisovaní zmluvy online ponúkajú aj bonusy.

Jednoduchosť

Online poistenie je vytvorené tak, aby ste počas celého procesu uzatvárania poistky mohli vybrať konkrétne údaje, prípadne ich doplniť. Mnoho formulárov je prednastavených, čo znamená, že takto uzatvoriť poistenie zvládne aj človek, ktorý nemá veľké počítačové znalosti.

Čo uzatvárať cez internet?

O poistení platí to, čo aj o ostatných tovaroch. Sú poistenia, ktoré sú ako stvorené pre internetové uzatváranie a nie je ani potrebné sa zamýšľať nad tým, že kvôli podpisu zmluvy musíte niekam chodiť. Cez internet najpohodlnejšie uzatvoríte PZP, havarijné poistenia, poistenie domácnosti a  cestovné poistenie. Platí, že cez internet je najvýhodnejšie uzatvárať poistky, ktoré majú jasne vymedzené parametre. To znamená napríklad počet dní v zahraničí, krajinu, typy poistného krytia. Pri byte napríklad presnú rozlohu. Navolíte si údaje a poistenie uzatvoríte. Na druhej strane ani technologický pokrok zatiaľ nepraje napríklad uzatváraniu životných poistení online, kde je potrebné zohľadniť množstvo špecifických detailov a poskytnúť odborné poradenstvo.

Uzatvorte si poistenie on-line