Poistenie online, alebo na pobočke? Čo sa viac oplatí?

Svet technológií sa dotkol aj súčastí života, pri ktorých bol ešte donedávna potrebný osobný kontakt. Typickým príkladom je poistenie, ktoré robí poistky výhodnejšími, lacnejšími a šetrí čas. No existujú aj poistenia, ktoré je stále lepšie prebrať so živým človekom.

Rýchlo, lacno a kvalitne

Ak hovoríme o poistení cez internet, treba si uvedomiť, že najvhodnejšie sú také, ktoré majú presne definované položky a netreba ich píliš skúmať. Príkladom je cestovné poistenie, kvôli ktorému sa skutočne neoplatí dnes chodiť do poisťovne. Zadáte krajinu, dĺžku pobytu osobné údaje, vyberiete si pripoistenia a poistenie máte okamžite uzatvorené. Ďalším príkladom je PZP, ktoré sa jednoducho rýchlo uzavrie na základe presne zadaných parametrov a prakticky to zvládne každý podľa presnej navigácie. Tak je to aj pri havarijnom poistení, či poistení domácnosti. Zadáte rozlohu bytu, vyberiete si poistné sumy a všetko máte s nesmiernou časovou úsporou. Uvedené druhy poistenia je v dnešnej dobe naozaj výhodnejšie uzatvárať na diaľku. Má to množstvo výhod.

Vždy je niekto nablízku

Poistenie cez internet je do veľkej miery o samostatnosti samotného klienta, ale netreba sa báť, že niečo pokazíte. Vždy je niekto na stránke k dispozícii na telefónnom kontakte, alebo prostredníctvom chatu a prakticky tak máte k dispozícii živého poradcu, akurát nemusíte vystrčiť ani päty z domu. Navyše všetky potrebné dokumenty sú vám doručené poštou, alebo e-mailom, takže máte k dispozícii rovnaké doklady akoby ste sa práve vrátili z pobočky.

Lacnejšie poistenie

Poisťovne rady odľahčia samotných klientských pracovníkov, preto je poistenie online často zvýhodňované cenou. Nie je nič nezvyčajné, ak dostanete rovnakú poistku cez internet lacnejšie ako na pobočke.

Unikátne výhody

Medzi nesmierne výhody poistenia online patrí aj fakt, že takmer vždy máte k dispozícii aj porovnávanie a kalkulačky, ktoré vám vypočítajú adekvátne najnižšiu poistku na vami zvolené parametre. Nemusíte si tak zodrať nohy a obchodiť poisťovne, v každej stráviť čas a potom s rozhodovať. Takto si spravíte prieskum online a poistenie okamžite uzavriete. Najvýhodnejšie.

Životné poistenie radšej osobne

Napriek pokročilým technológiám existuje stále jeden druh poistenia, ktorý je lepšie cez počítač neuzatvárať. Dokonca je málo poisťovní, ktoré vôbec životné poistenie spustili na oline platformu a aj to si nezískalo obľubu. Tu totiž je potrebné často ušiť poistenie na mieru, zhodnotiť potreby nielen samotného poisteného, ale aj jeho rodiny a vychádzať aj zo skúsenosti, predebatovať stav diagnóz a podobne. Preto je v prípade životného poistenia omnoho lepšie vyhľadať odborníka, ako sa trápiť v onlile svete. V iných prípadoch je internet pri poistení výhodnejšou voľbou.

Uzatvorte si poistenie on-line